امضای تفاهم نامه معاونت صدا با موسسه گنجینه یاران سما

معاونت صدای رسانه ملی با هدف عملیاتی شدن تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در راستای شعار سال و اقتصادی شدن فعالیت های بسیج ، با موسسه گنجینه یاران سما تفاهم نامه همكاری امضا كرد.

تقویت سرمایه نظام اجتماعی

علی بخشی زاده، معاون رسانه ملی با اشاره به شعار سال انتخاب شده برای رادیو گفت: رادیو امسال به مقوله تقویت سرمایه اجتماعی می پردازد كه شامل شش مولفه است؛ مولفه « امید» در اجتماع مردم و مخاطبین، داشتن «نشاط اجتماعی»،« رضایتمندی »از زندگی فردی و اجتماعی، مولفه «اعتماد »،«احساس امنیت »و «مشاركت» از دیگر مولفه‌های تقویت سرمایه نظام اجتماعی است.
بخشی‌زاده تاكید كرد: اگر برنامه‌ای این مولفه‌ها را پوشش ندهد اصلاح شده یا از جدول پخش شبكه حذف می‌شود.

وی با تاكید بر تلاش بی وقفه و شبانه روزی دشمنان قسم خورده این مرزو بوم به لزوم تولیدات دقیق و پر محتوا در شبكه ها اشاره كرد و گفت برای هرچه غنی تر شدن برنامه ها آماده همكاری و استفاده از ظرفیت اندیشكده ها و مجموعه های مختلف علمی تحقیقاتی كشور هستیم.

دغدغه ای از جنس صنعتی شدن

احمد مولایی، مدیرعامل موسسه گنجینه یارانه سما نیز ضمن بیان مهمترین دغدغه خود در خصوص چگونگی صنعتی شدن دیگر كشورها سخن گفت و افزود: تمام تلاش این موسسه این است كه با رویكرد های علمی و تحقیقی كشور را به سمت صنعتی شدن حركت دهیم و به دنبال عملیاتی شدن شعار سال مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در عرصه فعالیت های اقتصادی هستیم.

عملیاتی شدن تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

در ادامه این نشست حمید رضا قریشی، معاون آموزش دانشكده دافوس امام حسین علیه السلام گفت: در عرصه اقتصادی خیلی‌ها فقط حرف می‌زنند، اما سما مجموعه دغدغه‌مندی است كه به دنبال عملیاتی شدن تدابیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.

بخشی زاده در پایان از امضای این تفاهم ابراز امیدواری كرد در فضای همكاری هدفمند انشاالله، در سریع‌ترین زمان ممكن دو طرف به اهداف خود رسیده و در عرصه «پیام» مفاهیم اطلاعاتی ارزشمند به مخاطب انتقال یابد.

 

اولین همایش نقش تجارت خصوصی در تحقق شعار سال

(مهارتورم، رشد تولید)

با رویکرد قضائی

سالن اجلاس -28 شهریور ۱۴۰۲

هدف:
تعیین وظایف و نقش آفرینی هر یک از دستگاه های پیگیری نظام در تحقق شعار سال 1402 با الگوگیری از تجارب سایر کشورها در این زمینه.

مأموریت:
ارتقاء مفاهمه بین دستگاهی در شرایط مختلف به منظور ایجاد وحدت نظر و وحدت رویه جهت حصول و استفاده بهینه از منابع و استخدام ابزار مناسب پس از شناسایی و سازماندهی مناسب.