اتاق تهران با 138 سال سابقه و بیش از 24 هزار عضو (دارنده کارت بازرگانی و کارت عضویت) قدیمی ترین و بزرگترین نهاد و تشکل بخش خصوصی در ایران محسوب می شود که بخش مهمی از نبض اقتصاد کشور در آن جریان دارد و به عنوان اصلی ترین پارلمان بخش خصوصی در ایران شناخته می شود. همچنین اصلی ترین شرکت های بازرگانی، صنعتی، کشاورزی و معدنی ایران از مجموعه های بزرگ فولادسازی، پتروشیمی،خودروسازی، بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری گرفته تا مجموعه های دانش بنیان و استارت آپی، کارخانه ها صنایع غذایی، نساجی، فرش و… عضو اتاق تهران هستند. علاوه بر این تعداد زیادی از تشکل های و اتحادیه بخش خصوصی نیز عضو اتاق تهران بوده و همکاری و هم افزایی گسترده ای با اتاق تهران دارند.

اتاق تهران به دلیل فعالیت های گسترده و خدمات متنوعی که به اعضا و فعالان و تشکل های بخش خصوصی ارائه می دهد در ماه جولای 2021 (مرداد 1400) از سوی اتاق بازرگانی بین الملل  (ICC) به عنوان فعال‌ ترین اتاق بازرگانی دنیا انتخاب و معرفی شد. همچنین اتاق تهران در سال جاری میلادی در کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد (آنسیترال) صاحب کرسی شد. اتاق تهران درسال جاری در رقابت با اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کل کشور هم به عنوان اتاق برتر انتخاب شد.

اولین همایش نقش تجارت خصوصی در تحقق شعار سال

(مهارتورم، رشد تولید)

با رویکرد قضائی

سالن اجلاس -28 شهریور ۱۴۰۲

هدف:
تعیین وظایف و نقش آفرینی هر یک از دستگاه های پیگیری نظام در تحقق شعار سال 1402 با الگوگیری از تجارب سایر کشورها در این زمینه.

مأموریت:
ارتقاء مفاهمه بین دستگاهی در شرایط مختلف به منظور ایجاد وحدت نظر و وحدت رویه جهت حصول و استفاده بهینه از منابع و استخدام ابزار مناسب پس از شناسایی و سازماندهی مناسب.